عروسک پولیشی جدید و شیک

راهنمای خرید و انتخاب بهترین اسباب بازی
لیست برچسب کالا ها


مطالب این بخش ، جهت معرفی برچسب های استفاده شده در محصولات قابل عرضه بوده و مطالعه آنها ، ضروری نمی باشد.
^1-1^ پوليشي باب اسفنجي عروسک پوليشي خارجي کودک عروسک دخترانه پسرانه خرس عروسک خرس تمساح عروسک تمساح جوجه اردک جوجه اردک گاو


عروسک هاي لاغر اندام
آيا ميدانستيد که کودکان با بازي کردن با عروسک لاغر اندام ، مخصوصا دختران 5 سال به بالا ، تمايل بيشتري به لاغرتر کردن خود دارند؟عروسک ها از ديرباز جزئي از فرهنگ بشري بوده اند. در گذشته هاي دور عموما عروسک ها از جنس چوبي بوده اند ولي به مرور زمان در طراحي و ساخت عروسک ها از پارچه و پلاستيک استفاده شده است.


در سالهاي گذشته عروسک هاي مد و فشن نظير باربي با اندام نازک و قد بلند و زيبا از محبوبيت بيشتري بين کودکان برخوردار بوده است و در سال هاي اخير درصد بالاي از پدرها و مادران ترجيح ميدهند عروسک هاي پوليشي و ازجنس نرم ، پشمي و پنبه اي براي کودکان خود خريد نمايند.


شايد باور اين موضوع سخت باشد که عروسک هاي باريک اندام نظير عروسک باربي که البته از محبوبيت کمتري در بين خانواده هاي ايراني و حتي خارجي برخوردار است ، توجه کودکان را بيشتر به خود جلب مي نمود و بعضا ارتباط کودک با عروسک هاي مشابه باربي در مقايسه با عروسک پوليشي ، بهتر و جذابتر بوده است.در هر حال برخي مطالعات انجام شده برروي عروسک هاي باريک اندام ، نشان از تمايل کودکان به ويژه دختران به لاغر نگه داشتن اندامشان دارد. هرچند گروهي از محققان بر اين باورند که بازي با عروسک هاي لاغر اندام نظير عروسک هاي باربي ، مي تواند پيامدهاي اجتماعي و فرهنگي و همچنين اثرات رواني و قيزيکي به همراه داشته باشد.از زوايه ديگر ، طراحي و ساخت عروسک هاي مشابه باربي ، به لحاظ تنوع لباس و لوازم جانبي همراه عروسک مي تواند جذابيت بيشتري براي کودکان داشته باشد. اين درحالي است عروسک هاي پوليشي ، معمولا فاقد امکانات صوتي و لوازم جانبي همراه مي باشند.

تنوع شخصيت عروسک هاي باريک اندام نسبت به عروسک هاي پوليشي ، نيز به نوبه خوب قابل توجه است . معمولا برخلاف عروسک هاي لاغر اندام که شخصيت هاي کارتوني انساني با ظاهر زيبا روي هستند ، معمولا عروسک هاي پوليشي ، برگرفته از شخصيت هاي حيوانات اهلي و حتي وحشي هستند. که اين مورد نيز وجه تفاوت بين دو گونه از انواع عروسک هاي موجود در بازار را نشان مي دهد.


با توجه به مطالب ذکر شده ، انتخاب يک عروسک مناسب براي سنين مختلف کودکان به ويژه عروسک دخترانه ، مي تواند کاري بسيار سخت به نظر برسد. ولي به هر حال برخي از محققان پيشنهاد مي دهند متناسب با سن کودکان مي توان از انواع عروسک هاي موجود در بازار براي کودکان خريداري نمود.


نمایش بیشتر
نماد اعتماد فروشگاه اینترنتی گیل تویز